Aries Hangi Burç / Aries Burcunun Özellikleri Nelerdir?


Aries Hangi Burç / Aries Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Astroloji bize doğum anında gezegenlerin ve Güneş ve Ay'ın Ekliptik'teki konumunun izdüşümünü analiz ederek bir kişinin özellik, tercih ve kusurlarını söyleyebilir. 12 burç vardır ve her burcun kendine özgü güçlü ve zayıf yönleri, kendine özgü özellikleri, hayata ve insanlara karşı tutumları vardır.

İngilizce öğrenimi esnasında Aries burcunun İngilizcesi için araştırma yapmak, Aries burcu konulu makaleler okumak doğru olacaktır. Bunun için sizlere Aries hangi burç ve Aries burcunun özellikleri nelerdir konulu bir yazı hazırlamak istedik. Araştırmalarınızı yaparken bu yazıyı referans alabilir, bilgiye İngilizce olarak ulaşabilir, böylece hem Aries hangi burç öğrenmiş olur, hem de İngilizce öğreniminize katkı sağlayabilirsiniz.

Gelin, birlikte Aries hangi burç özelliklerini taşırmış, bir göz atalım…

Aries Burcu Elementi

Tüm burçlar doğada bulunan 4 element grubundan birine dahildir. Aries hangi burç grubuna dahil ise o aynı zamanda Aries burcunun elementi olarak belirtilir. Aries burcu Ateş elementine dahildir.

Aries Burcu Grubu

12 burçtan her biri birer grupta gösterilirler. Bu gruplar;

Peki Aries hangi burç grubuna dahildir? Aries burcu Temel yani Kardinal burç grubuna dahildir.

Aries Burcu Uğurlu Rengi, Sayısı ve Günü

Her bir burç, insan karakterini belirleyici özelliklere sahiptir. Bunun yanında burcumuz bize şanslı günümüz, sayımız ve renklerimiz gibi bilgiler de edindirebilir. Buna göre Aries hangi burç günü, uğurlu sayısı ve rengi ile özdeştir bakalım; Aries burcu rengi kırmızı, günü Salı ve uğurlu sayıları 1,8 ve 17dir.

Hangi Gezegen Aries Burcu Yöneticisidir?

Burçların tamamının ait olduğu bir yönetici gezegen vardır. Gezegen hareketleri ile burçların yaşayacağı gelişmeler ilişkilidir. Örneğin Aries hangi burç gezegeninin yönetimindeyse onun hareketlerine göre şekillenen günleri, haftaları, ayları vardır. Aries burcu Mars gezegeninin yönetimindedir.

Aries ile Hangi Burçlar Uyumludur?

Ares ile hangi burçlar ile uyumludur

Yukarıda belirttiğimiz element, grup ve yönetici gezegen bilgileri ışığında 12 burcun birbiriyle olan uyumları söz konusudur. Astrolojiyi bir bilim olarak kabul eden ve sayan bir çok kişi sosyal ya da özel yaşantısına birini dahil etmeden önce, örneğin kişi Aries burcu ise Aries Hangi Burç ile uyumludur diye araştırma yapar ve buna göre karar alır.

Aries Hangi Burç Tarihleri Arasındaki Burçtur?

Aries burcu 21 Mart - 19 Nisan arasında kalan burçtur

Aries Hangi Burç ile Benzerlik Gösterir

Zodyaktaki ilk burç olan Aries burcu her zaman enerjik ve çalkantılı bir şeyin başlangıcına işaret eder. Sürekli olarak dinamizm, hız ve rekabet arar, işten sosyal toplantılara kadar her şeyde her zaman ilk sırada yer alırlar.  Peki Aries burcu ile benzer özellikler taşıyor dersiniz? Koç, yönetici gezegeni  Mars ve Ateş elementine ait olması sayesinde tıpkı Aslan ve Yay gibi en aktif burçlardan biridir. Bazen iyi düşünmeden önce harekete geçmek onların doğasının bir gereğidir.

Saygınlık bakımından yüksek olan Güneş,  Aries hangi burç sorunuzun cevabı olan Koçlara yüksek organizasyon yeteneği edindirir, bu sebeple bir çok şeyi aynı anda ve çok ama çok kısa bir süre içinde bitirirler. Koç burcu hangi zorlukla karşılaşırsa karşılaşsın yaşadıkları duygu karmaşası ve dışa vurumunu hemen farkedersiniz.

Peki Aries burcu hangi gruptadır? Aries burcu dışa dönük davranışlar simgeleyen Yay burcu ve Aslan burcu gibi ateş elementi grubundadır.

Aries Burcunun Özellikleri

Aries burcunun özelliklerine sahiptir bilmek isterseniz; işte cevabı;

Aries Burcu Simgesi

Aries hangi burç simgesiyle gösterilir öğrenmek ister misiniz? İşte Aries burcunun simgesi…

Aries Burcu Simgesi

Eklenme:

10 Ekim 2022 Pazartesi 09:00

-
Güncellenme:

15 Ekim 2022 Cumartesi 18:16

PAYLAŞ