Simple Present Tense Konusu – Geniş Zaman Konu Anlatımı ve Örnekler

Simple present tense, İngilizce öğrenirken işlenen en önemli konuların başında gelmekte olan cümle yapısı gibi birçok özellikleri kavrayın.

DEVAMINI OKU

Simple Past Tense Konusu – İngilizce’de Geçmiş Zaman Konu Anlatımı

Simple past tense, İngilizce’deki zamanlar konusunun temel örnekler ile anlatımının yanı sıra birçok yapısını öğrenebilirsiniz.

DEVAMINI OKU

Present Perfect Tense İngilizce’de Yakın Geçmiş Zaman 2022

Present perfect tense, Türkçe karşılığı “yakın geçmiş zaman” olan bu zamanın da kendine has kuralları bulunan yapıyı örnekler ile öğrenin.

DEVAMINI OKU

Present Perfect Continuous Tense – Konu Anlatımı ve Örnek Cümleler

Present perfect continuous tense, “perfect tense” konusu içerisinde incelenmesi gereken oldukça önemli bir zamanı kolayca öğrenebilirsiniz.

DEVAMINI OKU

Present Continuous Tense – İngilizce’de Şimdiki Zaman Konu Anlatımı

Present continuous tense, Türkçe’de “şimdiki zaman” olarak nitelendirilen bir zaman türünü örneklerle kolayca öğrenebilirsiniz.

DEVAMINI OKU

Past Perfect Tense – İngilizce Mişli Geçmiş Zaman Konu Anlatımı

Past perfect tense ile İngilizce’nin üst düzey konuları arasında yer alan bir zamanı idrak etmeniz için örnekler ile kolayca öğrenin.

DEVAMINI OKU

Past Continuous Tense – Sürekli Geçmiş Zaman Konu Anlatımı ve Örnekler

Past continuous tense, İngilizce’de günlük konuşma dilinde de sıkça kullanılan bir zaman kavramı örnekleri ile kolayca öğrenebilirsiniz.

DEVAMINI OKU

İngilizce Zamanlar – İngilizce’de Zamanlar Konu Anlatımı ve Genel Bakış

İngilizce zamanlar öğrenerek belirli konulardan geçen anlatım, yazılış ve diğer kavramları hangi zaman aralığında kullanıldığını öğrenin.

DEVAMINI OKU

Future Tense Konu Anlatımı – İngilizce’de Gelecek Zaman Konusu ve Örnekler

Future tense karşılığı 'Gelecek zaman' olan kelimenin cümle içerisinde kullanımı ve diyaloglar dahil olmak üzere çeşitli şekillerde öğrenin.

DEVAMINI OKU

Future Continuous Tense – İngilizce’de Future Continuous Kavramı ve Konu Anlatımı

Future continuous tense, İngilizce’nin önmeli grammar konularından birini oluşturmaktadır. Future continuous tense yapısını diyaloglarla öğrenin.

DEVAMINI OKU