İngilizce Küfürler – İngilizce’deki Küfürlerin Türkçe Anlamları ve Okunuşları


İngilizce küfürler

İngilizce küfürler konusu İngilizce öğrenirken şüphesiz ki en fazla merak edilen konuların başında gelmektedir. Küfür etmek İngilizce dilinde de olsa çoğu zaman rahatlama hissi vermektedir. Ana dili İngilizce olmayan kişiler de bu konuya büyük bir merakla yaklaşmakta ve İngilizce’deki küfürleri öğrenmeye çalışmaktadır.

Küfür İngilizce ya da Türkçe fark etmeksizin tüm dünya dillerine yayılmış olan argo sözcüklere verilen bir isimdir. Her dilin kendi kültürel yapısı ve toplumsal özelliklerine göre kalıplaşmış argo sözleri ve küfürleri bulunmaktadır. Biz de bu yazımızda İngilizce küfürler ile ilgili bilinmesi gerekenleri sizlerle paylaşmak istedik.

İngilizce Küfürler Nasıl Yazılır?

İngilizce küfürlü cümleler nasıl yazılır

İngilizce küfür ne demek sorusuna İngilizce’de bu anlamda sıkça kullanılan “swear” ile cevap verilebilir. “Swear words” söz kalıbı da “küfürlü sözcükler” şeklinde dilimize çevrilebilmektedir. Swear sözcüğü aynı zamanda İngilizce’de yemin etmek anlamına da gelmektedir. Bu iki anlamlılığın nedeni de sözcüğün dini açıdan her daim söylenemeyecek olan kelimeleri tanımlamasından kaynaklanmaktadır.

İngilizce Küfürler ve Anlamları

İngilizce küfürler ve anlamları

İngilizce küfürler konusunda verilebilecek en popüler örnekleri aşağıda listeledik. Günlük konuşma dilinde ya da film ve dizi izlerken sıkça karşılaşabileceğiniz İngilizce küfürler için örnekleri siz de uygun yerlerde kullanabilirsiniz.

Bastard (Bastırd)
P*ç
Cunt (Kant)
Vajina
Shit (Şit)
B*k
Tits (Tits)
Memeler
Slut (Sılat)
Sürtük
Fucker (Fakır)
Aptal (ağır anlam içermektedir)
Asshole (Eshol)
K*ç deliği
Dickhead (Dikhed)
Ç*k kafalı
Dick (Ç*k)
Dik
Damn (Dem)
Lanet Olsun
Bloody Hell (Bladi hel)
Kahrolası Cehennem
Bitch (Biç)
Fahişe

İngilizce Küfürlü Cümleler

İngilizce küfürlü cümleler

İngilizce ağır küfürler söz konusu olduğunda kelimelerden ziyade cümle kalıplarına göz atmak gerekmektedir. İngilizce küfür anlamına gelen cümleler Türkçe ya da İtalyanca’da olduğu gibi çok fazla kombinasyona sahip değildir. Birkaç kelimenin bir arada kullanılması ile birlikte benzer ama farklı anlamlara gelen küfürlü cümleler kurulmaktadır.

İşte, İngilizce küfürler arasında en sık kullanılan başlıca cümlelere örnekler:

You are a dick
Adi (şerefsiz) herif (Ağır bir anlam içermektedir)
I dont give a fuck
Umrumda değil (Ağır bir anlam içermektedir)
Shut the fuck up
Kes sesini (Ağır anlam içermektedir)
Motherfucker
O*spu çocuğu
Fuck you
S*ktir git
Get the fuck outta here
Buradan s*ktir git
Kick your ass
G*tünü tekmelerim
What the fuck are you
sana ne (Ağır bir anlam içermektedir)

İngilizce’de “The F Word” Kavramı

İngilizce küfürler konusunda en dikkat çeken kavramlardan biri de The F Word tanımlamasıdır. Bu kelime grubu da aslında konuşma dilinde “küfür” kelimesine tekabül etmektedir. Kelime grubu içerisinde yer alan “F” de İngilizce çok yaygın bir küfür olan “fuck” sözcüğüne karşılık gelmektedir.

The F Word, küfürlü konuşmaların ya da yazışmaların tamamını içine alan kapsamlı bir kelime grubudur. Özellikle de günlük hayatlarında ya da herhangi bir noktada küfür kullanmak istemeyenler The F Word kalıbını kullanmayı tercih etmektedir.

Yaş Grubuna Göre En Sık Kullanılan İngilizce Küfürler

İngilizce küfürler, yaş grupları ve çeşitli sosyal çevreler özelinde birtakım farklılık ve benzerlikler gösterebilmektedir. Bu konuyla ilgili yapılan bir araştırmada her yaş grubunda “fuck” ve “shit” gibi argo ve küfür içeren sözcüklerin kullanıldığı görülmüştür. Öyle ki bu iki sözcüğün 13 yaşından başlayarak 55+ yaş grubunda da günlük hayatta sıkça kullanıldığı söylenebilir.

Elbette sık kullanılan argo sözcükler ya da küfürler “informal” bir etki bıraktığından dolayı yalnızca sokak dilinde kendine yer bulmaktadır. Tıpkı bizim dilimizde de olduğu gibi günlük hayatın her noktasında bu tip küfür içeren kelimelerin kullanılmaması gerekmektedir.

İngilizce küfürler, İngilizce öğrenmeye yeni başlamış olan kişilerin günlük konuşmaları daha rahat anlamasına yardımcı olan bir konudur. Bu tip küfürleri kullanıp kullanmamak da tamamen dili öğrenen kişinin inisiyatifine bırakılmıştır.

Eklenme:

12 Ekim 2022 Çarşamba 21:30

-
Güncellenme:

15 Ekim 2022 Cumartesi 18:30

PAYLAŞ