İngilizce Geliştirme Yolları – İngilizce Seviyesini Geliştirme Adımları


İngilizce Geliştirme Yolları – İngilizce Seviyesini Geliştirme Adımları

İngilizce geliştirme yolları ile birlikte hem çok para harcamadan hem de zamandan tasarruf ederek dile hakim olabilirsiniz. İngilizcede seviye atlamak için evde dahi uygulayabileceğiniz birkaç püf nokta vardır. Düzenli olarak çalışmanız durumunda çok kısa sürede kendinizi İngilizce olarak ifade edebilir hale gelebilirsiniz.

İngilizce geliştirme yolları arasında öğrenirken eğlenmenize de yardımcı olan tüyolar bulunuyor. İngilizce geliştirme yolları, herkesin kolayca uygulayabileceği hesaplı yöntemlerden de oluşuyor. Biz de İngilizce seviyesini yükseltmek isteyenler için İngilizce geliştirme yolları için adımları derledik. Bu yazımızda rahatça uygulayabileceğiniz keyifli adımları bulabilirsiniz.

İngilizce’yi Geliştirmek Neden Önemli?

İngilizce’yi Geliştirmek Neden Önemli?

İngilizce geliştirme yolları konusuna değinmeden önce İngilizce seviyesinin neden ilerlemesi gerektiğine bir bakalım. Günümüzde artık temel İngilizce bilgisine sahip olmak zorunluluk haline geldi. Hem eğitim hayatında hem de iş söz konusu olunca İngilizce seviyenizin iyi olması bekleniyor. Bu da ne yazık ki okul hayatında atılan adımlar ile yeterli olamayabiliyor. İngilizce geliştirme yolları için gündelik hayatta da birkaç adım atmanız gerekebiliyor.

Evde İngilizce geliştirme adımları sayesinde kısa sürede İngilizce bilginize dair ilerleme kaydedebilirsiniz. Aslında ilkokul 4. Sınıftan beridir gördüğümüz İngilizce’yi bu sayede daha keyifli bir hale de getirebiliriz.

İngilizce öğrenmek ve seviyeyi geliştirmek gündelik hayatta olduğu kadar iş hayatında da işinize yarayacak. Artık yurt dışı seyahatlerde bulunmak için de çok fazla düşünmenize gerek kalmayacak. İşte, İngilizce gelişimini sağlamak her alanda size yardımcı olacak bir durum. Bunun için de İngilizce geliştirme yolları hakkında bilgi sahibi olmanız ve söylenenleri uygulamanız yeterli.

İngilizce Geliştirme Yolları Nelerdir?

İngilizce Geliştirme Yolları Nelerdir?

İngilizce geliştirme yolları arasında her bir bölüme bağlı olarak tavsiye edilen püf noktalar yer almaktadır. İngilizce bilgisi, sizin de bildiğiniz üzere reading, speaking, writing, listening ve grammar olmak üzere dört gruba ayrılır. Bizim sizinle paylaşacağımız püf noktaları bu dört grup için de uygulayabilirsiniz.

İngilizce Geliştirme Yolları: Altyazı Tekniği

İngilizce Geliştirme Yolları: Altyazı Tekniği

İngilizce listening geliştirme yolları söz konusu olunca herkesin tavsiye ettiği tek bir şey bulunuyor: Filmleri ve dizileri İngilizce altyazılı olarak izlemek. Üstelik bu yöntem yalnızca listening için değil genel grammar ve reading için de faydalı bir yöntem olarak biliniyor. İngilizce geliştirme yolları arasında ilk sırada yer alan bu yöntem ile İngilizce bilginizi katlamanız mümkün.

Filmleri ya da dizileri altyazılı olarak izlerken not almayı da ihmal etmemeye çalışın. Yeni öğrendiğiniz kelimeleri ya da telaffuzları not ederek daha sonra üzerinden geçebilirsiniz.

İngilizce Geliştirme Yolları: Podcast Serileri

İngilizce Geliştirme Yolları: Podcast Serileri

İngilizce geliştirme yolları arasında podcast serilerine ağırlık vermek de önemli bir yere sahiptir. Günümüzde YouTube ya da Spotify gibi platformlarda binlerce podcast serisi yer alıyor. Bu serilerden İngilizce olanları seçerek dilediğiniz zaman dinleyebilirsiniz. Bu sayede hem eğlenebilir hem de keyifli bir listening egzersizi yapabilirsiniz.

İngilizce telaffuz geliştirme yolları arasında da yer alan podcast dinleme, sizi bir adım daha ileriye atacaktır. Üstelik dinlemek istediğiniz podcasti tamamen ilgi alanlarınıza yönelik de seçme hakkına sahipsiniz.

İngilizce Geliştirme Yolları: Kelime Bilgisi

İngilizce Geliştirme Yolları: Kelime Bilgisi

İngilizce geliştirme yolları arasında belki de en önemlisi iyi bir kelime bilgisine sahip olmaktır. İngilizce writing geliştirme yolları arasında da yer alan bu yöntem, size sınavlarda dahi çok yardımcı olacak. İngilizce’de kelime dağarcığını geliştirmek her bölüme hitap eden oldukça faydalı bir amaçtır. Kelime bilgisi sayesinde daha kapsamlı cümleler kurabilir ve kendinizi de en iyi şekilde ifade edebilirsiniz.

İngilizce kelime bilgisini geliştirmek için de kelime defteri tutmaya gayret etmelisiniz. Kelime defteriniz ufak bir defter olursa onu sürekli yanınızda taşımanız da daha kolay olacaktır. Bu sayede boş kaldığınız her anda kelime defterinize not ettiklerinizi tekrar edebilirsiniz. Ezberlemekten kaçınarak kısa sürede kelime bilginizi katlayabilirsiniz.

İngilizce geliştirme yolları arasında yer alan kelime bilgisinin gelişimi için daha eğlenceli metotlar da bulunuyor. Örneğin kelime kavanozu oluşturarak yeni öğrendiğiniz kelimeleri küçük kağıtlara yazarak kavanoza atın. Gün içerisinde bu kavanozdan tek tek kağıtları çekerek yeni kelimeleri tekrar edin. Aynı şekilde arkadaşlarınızla birlikte bunu bir oyun haline de getirebilirsiniz.

İngilizce Geliştirme Yolları: Chat Arkadaşları

İngilizce Geliştirme Yolları: Chat Arkadaşları

İngilizce geliştirme yolları arasında keyifli noktalardan biri de native speaker olan chat arkadaşları edinmektir. İngilizce speaking geliştirme yolları arasında da yer alan bu yöntemle seviyenizi bir adım daha ileriye taşımanız artık çok kolay. İster yazışarak isterseniz de online olarak toplantılar yaparak seviyenizi geliştirebilirsiniz.

İngilizce geliştirme yolları arasında dikkat çeken bu yöntem için bazı online platformlar da bulunuyor. Bir kısmı ücretsiz olan bu platformlar sayesinde İngilizce seviyenizi ileri bir noktaya taşımanız artık çok kolay. Üstelik bu sayede birebir İngilizce pratiği de yapabilir ve kendinizi konuşma dilinde de kanıtlayabilirsiniz.

İngilizce Geliştirme Yolları: İngilizce Günlük

İngilizce Geliştirme Yolları: İngilizce Günlük

İngilizce seviyesini geliştirmek için çok zaman ve para harcamanıza gerek olmadığını daha evvel söylemiştik. Evinizde her gün İngilizce günlük tutarak da yazım dilinizi ve grammar bilginizi ileriye çekebilirsiniz. İngilizce günlük tutmak, her seviyede bulunan kişiler için keyifli bir uğraş olacaktır.

Üstelik İngilizce olarak tuttuğunuz günlüğe yazarken İngilizce düşünebilme yetisini de geliştirmiş olacaksınız. Bu sayede en büyük düşmanınız olan İngilizce konuşurken Türkçe konuşma hatasını da en aza indirebileceksiniz.

İngilizce Geliştirme Yolları: İngilizce Haberler / Gazeteler

İngilizce Geliştirme Yolları: İngilizce Haberler / Gazeteler

Bir dili en iyi şekilde anlama ve öğrenme yolu o dildeki haberleri takip etmektir. Elinize geçen her İngilizce metni okumanız gerektiği gibi İngilizce gazeteleri de okumaya çalışın. Uluslararası yayın yapan İngilizce gazetelerin her biri internet ortamında da bulunmaktadır. Bunu günlük bir alışknalık haline getirerek İngilizce gazeteleri okuyarak güne başlayabilirsiniz.

Aynı şekilde İngilizce olarak yayın yapan haber kanallarını da takip edebilirsiniz. Bu sayede listening seviyenizi de geliştirme şansına sahip olursunuz. Hem dünyadan haberdar olarak hem de İngilizce seviyenizi geliştirmeniz bakın ne kadar da kolay.

İngilizce Geliştirme Yolları: İngilizce Deyimler

İngilizce Geliştirme Yolları: İngilizce Deyimler

İngilizce’de söylenen her şeyi anlamak için deyimlere de olabildiğince aşina olmanız gerekiyor. Bazı deyimler sayesinde mecazi kavramları da artık anlayabilir kıvama geleceksiniz. Özellikle de İngilizce’de sık kullanılan deyimleri kelime defterinize not ederek çalışmaya bakın. Bir dilin deyimlerine de hakim olmak o dilde pek çok şeyi anlamanıza olanak sağlayacaktır.

Bunun yanı sıra İngilizce olarak yapılan stand up gösterileri de işinize çok yarayacaktır. Aynı şekilde sitcom dizilerini de izleyerek dildeki şakaları, yerleşmiş günlük kalıpları öğrenebilirsiniz. Bu da İngilizce seviyenizi ileri bir boyuta taşımak adına atacağınız önemli bir adımdır.

Eklenme:

04 Aralık 2022 Pazar 03:39

-
Güncellenme:

04 Aralık 2022 Pazar 13:43

PAYLAŞ