İngilizce Writing Geliştirme Yöntemleri – İngilizce’de Yazı Yazabilmek


İngilizce Writing Geliştirme Yöntemleri – İngilizce’de Yazı Yazabilmek

İngilizce writing geliştirme yöntemleri ile İngilizce olarak da kaliteli metinler ortaya çıkartabilirsiniz. İngilizce olarak bir metin yazmak ilk etapta çok zorlayıcı gelebilir. Bu konu özellikle de cümle kurma yetisi ile paraleldir. İngilizce writing geliştirme yöntemleri, okunabilir ve kaliteli metinler çıkartmanın anahtarını size sunuyor.

İngilizce writing geliştirme yöntemleri sayesinde yeterlilik sınavlarında da iyi işler başarmanız mümkün. İngilizce öğrenirken hem konuşma hem de yazma diline belli başlı bir uğraştan sonra hakim olabilirsiniz. Bu konuda size sunulan püf noktaları da mutlaka değerlendirme altına almalısınız. İngilizce writing geliştirme konusunda bilmeniz gereken önemli tüyoları bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Writing Nedir?

Writing Nedir?

İngilizce writing geliştirme yöntemleri nelerdir ve nasıl uygulanır öğrenmeden evvel writing konusuna bir bakalım. Writing İngilizce’de yazı yazma konusuna verilen bir isimdir. Bu konu genellikle yeterlilik sınavlarında sıklıkla çıkabilen bir konudur. Writing konusu, yeterlilik sınavlarında yüksek puan getirmesi sebebiyle de önemlidir.

İngilizce writing geliştirme tüyoları da İngilizce yazım becerisini geliştirme üzerinedir. Writing yazma teknikleri, daha çok akademik makale yazma yetisine uygundur. Bu sayede belli başlı kalıpları cümle içerisinde kullanmayı da öğrenmek mümkün olacaktır.

İngilizce writing geliştirme tüyoları, aynı zamanda yazı yazma ve cümle kurma üzerine de getiriler kazandırabilir. İngilizce’de doğru şekilde cümle kurabilmeyi öğrenmek sizi grammar ve diğer konularda da ileri bir seviyeye taşıyabilecektir. Bu yüzden sizinle paylaştığımız detaylara göz atmanızı tavsiye ederiz. İngilizce writing geliştirme yolları sayesinde dile de önemli ölçüde hakim olabilmeniz mümkündür.

İngilizce Writing Geliştirme Yöntemleri

İngilizce Writing Geliştirme Yöntemleri

İngilizce writing geliştirme yolunda atılan adımlar sayesinde İngilizce’ye daha fazla hakim olmanız söz konusu olacaktır. İngilizce’de doğru cümle kurmayı bilmek ve bazı yazım tekniklerini öğrenmek sizi bir seviye daha ileri alır. Bu yüzden İngilizce writing geliştirme tüyolarını dikkate almanızı öneriyoruz.

Writing sınavı taktikleri olarak da kullanabileceğiniz bu yöntemler, hem cümle hem de kelime bilginizi arttıracaktır. Writing konusunda seviye kat etmek demek aynı zamanda grammar olarak da yeterli seviyeye ulaşmış olmak demektir. Dilerseniz İngilizce writing geliştirme tekniklerine yakından bakalım.

İngilizce Writing Geliştirme İçin Reading Alıştırmaları

İngilizce Writing Geliştirme İçin Reading Alıştırmaları

İngilizce writing geliştirme tüyolarının başında yazı yazabilmek adına okumaların yapılması tavsiyesi gelir. Buna göre reading alıştırması yaparsanız yazı yazma yetinizin de geliştiği kanıtlanmıştır. Zaten yeni bir dil öğrenirken de ilk önce okuma seviyenizin önemli bir seviyeye ulaşmış olması beklenir.

İngilizve için yeterlilik sınavlarında da reading kısmı en az writing kısmı kadar önemlidir. Bu alanda iyi olmanız writing konusunda da iyi olmanız demektir. Elinize geçen İngilizce okumalar üzerinden çalışarak yazı yazma tekniklerini de öğrenmiş olursunuz. Özellikle de İngilizce’de doğru cümle kurma tekniklerini reading yaparak kavrayabilirsiniz.

Reading konusunda yeterli olmak sizi grammar ve cümle yapısı bakımından da geliştirmiş olacaktır. Bunlar da İngilizce’de yazı yazmanın en önemli iki elemanıdır.

İngilizce Writing Geliştirme İçin Grammar Bilgisi

İngilizce Writing Geliştirme İçin Grammar Bilgisi

İngilizce writing geliştirme yolunda adım atarken İngilizce dilbilgisi kurallarını da bitirmiş olmaya çalışın. Grammar bilgisi, doğru ve yeterli bir şekilde yazı yazmanın temel koşullarından biridir. Dilbilgisi kurallarına hakim olmadan yazı yazarak kendinizi ifade edebilmeniz ne yazık ki pek mümkün değildir.

İngilizce writing geliştirme tüyoları arasında yer alan grammar bilgisi, cümlelerin doğru bir şekilde kurulmasını sağlar. Grammar bilgisi, yalnızca yazı yazarken değil okuma, dinleme ve konuşma alanlarında da size faydalı olacaktır.

Kelime Bilgisini Geliştirmek

Kelime Bilgisini Geliştirmek

İngilizce writing geliştirme teknikleri arasında kelime bilgisinin geliştirilmiş olması da önemli bir yere sahiptir. Kelime bilginizi İngilizce seviyeniz ne olursa olsun her daim geliştirmeye çalışın. Hatta ana dili İngilizce olan kişiler bile hayatları boyunca kelime bilgilerini arttırmaya çalışmaktadır. Söz konusu İngilizce yazı yazma konusu ise o zaman da mutlaka yeterli bir kelime dağarcığınızın olması gerekmektedir.

Kelime bilginizi geniş tutarak kendinizi yazım dilinde de iyi bir şekilde ifade edebilirsiniz. İngilizce yazılar yazarken her zaman aynı kelimeleri kullanmamaya çalışmanız da önemlidir. Özellikle de akademik yazılarda mümkün olabildiğince farklı kelimeleri kullanmaya çalışın.

İngilizce’de kelime bilginizi geliştirmek için bol bol okuma yapabilir ve kelime defteri tutmayı deneyebilirsiniz. Yeni öğrenmiş olduğunuz her kelimeyi not alarak onu cümle içerisinde kullanmaya da çalışabilirsiniz.  Bu sayede kelime bilginiz önemli ölçüde gelişmiş olacaktır. Bu durum da ister istemez yazı yazma kabiliyetinizi olumlu yönde etkileyecektir.

İngilizce Writing Geliştirme İçin Alıştırma Yapma

İngilizce Writing Geliştirme İçin Alıştırma Yapma

İngilizce writing geliştirme teknikleri arasında bol bol alıştırma yapmanın da önemi büyüktür. Alıştırma yapmak dil öğrenirken uygulamanız gereken en önemli yöntemdir. Bu durum yalnızca yazı yazma ile de sınırlı kalmayarak okuma, konuşma ve dinleme konularında da geçerlidir.

İngilizce writing geliştirme konusunda yeterlilik kazanmak için sık sık yazı yazma çalışmaları yapın. Örneğin İngilizce günlük tutun ve her gün yaşadıklarınızı günlüğünüze aktarın. Bunun yanı sıra herhangi bir anınızı ya da derdinizi de İngilizce olarak yazmayı deneyin.

Kendinize İngilizce bilen bir mail arkadaşı da edinebilir ve onunla düzenli olarak yazışabilirsiniz. Daha akademik konular için de sık sık yazı yazma denemeleri yapabilirsiniz. Bunun için de dergilerde yayınlanan popüler konuları seçerek üzerine denemeler yazabilirsiniz.

Yukarıda verdiğimiz tavsiyeler, yazı yazmayı geliştirmenin eğlenceli yolları arasında da yer alır. Bu sayede kendinizi sıkmadan yazı yazma konusunda geliştirmeniz de mümkün olacaktır.

Edatların ve Bağlaçların Doğru Kullanımını Bilmek

Edatların ve Bağlaçların Doğru Kullanımını Bilmek

İngilizce writing geliştirme söz konusu ise o zaman İngilizce edat ve bağlaçlara hakim olmanız da çok önemlidir. Bir paragrafta bütünlüğü sağlamak için edatlardan ve bağlaçlardan sık sık faydalanmanız gerekecektir. İngilizce’deki bağlaçlar, oldukça geniş kapsamlı olup size yazı yazarken fazlasıyla yardımcı olacaktır.

İngilizce writing geliştirme konusunda adımlar atarken edat ve bağlaç bilginizi de arttırmanız şarttır. Bunun için de sitemizde de yer alan İngilizce bağlaçlar konusunu tekrar edebilirsiniz. İngilizce’de sık kullanılan pek çok bağlacı bu sayede kısa sürede öğrenmiş olacaksınız.

İki cümleyi birbirine bağlamada sorun yaşamamak adına edat ve bağlaç bilginizin gelişmiş olması önemlidir. Bu durum aynı zamanda sizin metninizin anlaşılır olmasına da yardımcı olacaktır. Size düşen de bu iki konuya ağırlık vermek ve kendinizi bu alanda geliştirmeye çalışmak olmalıdır.

Eklenme:

04 Aralık 2022 Pazar 13:06

-
Güncellenme:

04 Aralık 2022 Pazar 13:45

PAYLAŞ