Mesleki İngilizce ile Sektörde İz Bırakın


Mesleki İngilizce, çalışmakta olduğunuz sektörü ilgilendiren konuşma kalıplarını ve cümle yapılarını öğrenmenizi sağlar. Böylece çok daha aktif bir personel ve kendinden emin bir ekip arkadaşı olabilirsiniz. Sektör tarihinde yaşanmış önemli olayları öğrenebilir ve bu olaylar hakkında yorum ve bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Sektörü yakından ilgilendiren dergi, bog ve gazeteleri mesleki İngilizce öğrenerek çok daha kolay takip edebilirsiniz. Böylece mesleki alanınızda etkin ve kaliteli bir personel olma şansı yakalayabilirsiniz.

Mesleki İngilizce Nedir? Mesleki İngilizce Nasıl Öğrenilmelidir?

Mesleki İngillizce, sektöre ve hatta mesleğe uygun dil kalıplarının öğrenildiği, sektörde sıklıkla kullanılan kelime ve cümle yapılarının verildiği İngilizce eğitim alanıdır. Günümüzde sıklıkla kullanılan Kuaförlük Mesleki İngilizce, Yiyecek İçecek Hizmetleri Mesleki İngilizce ve Sigortacılık Mesleki İngilizce gibi sektöre özel alanlar yer almaktadır. İşte, Mesleki İngilizce öğrenmenin detayları...

Mesleki İngilizce Öğrenmek Neden Önemlidir?

Online ücretsiz İngilizce platformların birçoğunda günlük İngilizce ve temel İngilizce seviyelerinde öğretim sunulmaktadır. Siz de sahip olduğunuz genel İngilizce becerinizi geliştirmek için mesleki İngilizce dersi almalısınız. Bu dersi ister bir kursa kaydolarak isterseniz İngilizce Öğren ekibinin uzman danışmanlığı eşliğinde alabilirsiniz.

Mesleki İngilizce öğrenmek kadar mesleki İngilizce nedir neden önemlidir sorularının cevaplarını bilmek gerekir. Mesleğinize uygun yabancı dil becerisini geliştirmek sizi hem kurumsal hem de akademik olarak başarıya götürecektir. Bugünlerde YDS müfredatında dahi sektörel İngilizce jargonları kullanılmaktadır. İşte, mesleki İngilizce öğrenmenin size katacakları:

 Mesleki İngilizce Dersi Hangi Konuları İçerir?

Her çalışma alanına özel Mesleki İngilizce dersi konuları hazırlanmaktadır. Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Mesleki İngilizce derslerinde sunum, servis, müşteri karşılama ve menü açıklamaları yer alırken, nezaket kurallarına da değinilir. Bilişim alanında kullanılan İngilizce, diğer alanlara göre daha teknik terimler içerirken, sosyal alanlardaki mesleki İngilizce derslerinde daha çok iletişim yönlü cümle kalıpları öğrenilir.

Mesleki İngilizce Çeviri Yapmak Zor mudur?

Mesleki İngilizce çeviri görevi yapmak zorunda kaldığınızda, sahip olduğunuz deneyim size büyük katkı sağlayacaktır. Sektörde edindiğiniz müşteri deneyimi ve iletişim süreçleri size mesleki İngilizce çeviri becerisi de kazandırabilir. Bu noktada günlük İngilizce ve genel İngilizce kalıplarını bilmeniz de fayda sağlayacaktır.

Mesleki İngilizce Ders Notları Nerededir?

İngilizce Öğren ekibi olarak online İngilizce eğitim almak isteyen herkese hizmet sunmaktan onur duymaktayız. Siz de mesleki İngilizce ders notları konusunda ihtiyaç duyduğunuzda, Kurumsal İngilizce kategorimizde yer alan dokümanları inceleyebilirsiniz. Böylece alanınızda kullanılan İngilizce kelimelere hakim olabilir, sektörünüze uygun cümle kalıplarını öğrenebilirsiniz.

Mesleki İngilizce Kitabı Okumak Faydalı mıdır?

İngilizce öğrenmek için film izlemek kadar kitap okumak da fayda sağlar. Günümüzde milyonlarca insan mini diziler ile İngilizce öğrenirken, temel İngilizce becerisine sahip kişiler İngilizce grammer becerisini de geliştirmek için kitap okuyabilirler.

Mesleki İngilizce kitabı okumak, kitapta yer alan bilgileri not etmek ve kitap hakkında İngilizce konuşmalar yapmak, çalışma alanında başarılı olmayı sağlar. Siz de sektörünüz ile ilgili dergi, gazete, kitap ya da hikayeleri okuyabilirsiniz. İngilizce hazırlanmış turizm kitapçıklarını okuyabilir ve böylece alanınızda daha fazla kelime öğrenebilirsiniz.

Mesleki İngilizce Kelimeler Nasıl Öğrenilir?

Mesleki İngilizce kelimeler ve cümle kalıplarını öğrenirken zaman zaman kendinizi yorulmuş hissedebilirsiniz. Yorulduğunuzu ve sıkıldığınızı hissettiğiniz anda biraz mola vermeyi ve taze bir beyin ile çalışmaya devam etmeyi deneyin. Mesleki İngilizce kelimeler ve cümleler öğrenmek için bolca pratik ve tekrar yapmanız gerektiğini unutmayın.

Unutmayınız ki mesleki İngilizce, çalışma alanında çok daha fazla geliştirilebilir. Siz de potansiyel ve mevcut müşterileriniz ile iletişim kurmalı ve dilinizi geliştirmelisiniz. Sunum ve toplantılarda söz almaktan çekinmemelisiniz. Böylece sektörünüz hakkında çok daha rahat konuşan ve firmasını kaliteli bir şekilde temsil eden bir personel olabilirsiniz.

Eklenme:

01 Ekim 2022 Cumartesi 09:47

-
Güncellenme:

01 Ekim 2022 Cumartesi 09:49

PAYLAŞ