İngilizce Altyazılı Filmler – Altyazılı Filmler ile İngilizce Geliştirme


İngilizce altyazılı filmler izleyerek İngilizce dil bilginizi geliştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Altyazılı İngilizce filmler sayesinde dile olan hâkimiyetinizi önemli bir noktaya taşıyabilirsiniz. Bu sayede hem eğlenip hem de İngilizce konuşma, okuma ve anlama bilginizi önemli bir seviyeye getirebilirsiniz. Dil öğrenirken bu tip eğlenceli yöntemlere başvurmak sizi bu konuda daha da motive edecektir.

İngilizce altyazılı filmler ile İngilizce geliştirme adımlarını atmanız adına biz de size bazı önerilerde bulunmak istedik. Bu konuda özellikle de izlemeniz gereken İngilizce altyazılı filmler listesini de bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte, İngilizce altyazılı filmler sayesinde yabancı dilinizi geliştirmenin başlıca önemli noktaları:

İngilizce Altyazılı Filmler

Kimi insanlar Türkçe İngilizce altyazılı filmler sayesinde yabancı dillerini önemli ölçüde geliştirmeyi başarmaktadır. Normalde Türkçe altyazılı İngilizce filmler tercih edilirken aslında filmleri ve dizileri İngilizce altyazı ile izlemek daha faydalı kabul ediliyor. İngilizce altyazılı filmler ile dili İngilizce olan filmlerin diyaloglarını daha etkili bir şekilde takip etmeniz de sağlanmış oluyor.

Bu konuda özellikle de yabancı dil eğitimcileri pek çok öneride bulunuyor. İngilizce altyazılı filmler izleyerek hem dil bilginizi, okuma yetinizi hem de telaffuz ve kelime bilginizi geliştirmeniz de mümkün kılınıyor.

En Faydalı ve Sevilen İngilizce Altyazılı Filmler

İngilizce altyazılı filmler listesinde yer alan her bir film, hem sinema dünyasında hem de İngilizce öğrenebilmede etkili filmler olmuştur. Size özel olarak hazırladığımız bu listedeki filmlerin diyalogları da gayet açık ve anlaşılırdır. Listedeki İngilizce altyazılı filmler sayesinde kelime bilginizi geliştirmeniz ve cümle kurulumundaki eksiklerinizi tamamlamanız da mümkündür.

Tüm zamanların en sevilen ve tavsiye edilen İngilizce altyazılı filmler listesi:

Dead Poets Society – 1989

Tüm zamanların en başarılı filmlerinden biri olan bu yapım dilimize de Ölü Ozanlar Derneği olarak çevrilmiştir. İngilizce altyazılı filmler arasında eğitim amacı ile tavsiye edilen bu film, aynı zamanda bir roman uyarlamasıdır. İngiliz edebiyatından çeşitli örnekleri de içinde barındıran bu yapım, kült ve mutlaka izlenmesi gereken filmler arasında da yer almaktadır.

İngilizce altyazılı filmler konusunda sağlam önerilere açıksanız bu yapıma siz de bir şans verebilirsiniz. Filmde anlatılan erkek yatılı okulunda geçen hikaye sayesinde yer yer duygulanacak ve kendinizi akıcı bir anlatının içerisinde bulacaksınız. İdealist bir öğretmenin başına gelenlerin anlatıldığı bu yapımda başrolde sevilen unutulmaz oyuncu Robin Williams yer almaktadır.

Braveheart – 1995

İngilizce altyazılı filmler listemizde ikinci sırada Mel Gibson’ın en popüler işlerinden biri olan Braveheart yer alıyor. Söz konusu kaliteli ve başarılı İngilizce altyazılı filmler olduğunda bu yapıma da mutlaka bir şans vermeniz tavsiye ediliyor.

Film, İskoçya tarihine kurgusal açıdan ışık tutarken aynı zamanda tarihte bahsi geçen bazı olayları da ele almayı başarıyor. William Wallace ve maceralarının anlatıldığı bu yapım da dram ve savaş türünün en güzel örneklerinden biri kabul ediliyor. İngilizce altyazılı filmler ile ilgili sağlam bir liste yapmak isteyenlerin kelime bilgisi açısından zengin olan bu yapımı da almaları gerekiyor.

Harry Potter Serisi

Söz konusu İngilizce altyazılı filmler ise İngiliz sinemasının önemli eserlerinden olan Harry Potter Serisi de size eşlik etmeli. Hem keyifli hem de heyecanlı bir yapım olan Harry Potter’ın yedi filmini de İngilizce altyazılı filmler listesine ekleyebilirsiniz.

Usta İngiliz yazar J.K. Rowling tarafından kaleme alınan bu seri, popüler olduktan sonra beyazperdeye de uyarlanmıştır. Cadılık ve büyücülük okulu olan Hogwarst’a yaşanan olayları konu alan seride Harry Potter ve dostlarını türlü türlü maceralar bekliyor.

İngilizce altyazılı filmler listesinde yer alan bu filmi izlerken eş zamanlı olarak kitaplarını da okumanız öneriliyor. Siz de büyücülerin dünyasında kendinize bir yer bulabilir ve yabancı dil bilginizi de bu eğlenceli yöntemle geliştirebilirsiniz.

Groundhog Day – 1993

İngilizce altyazılı filmler listesinin bir diğer kült yapımı da sevilen film Groundhog Day’dir. Film Türkçe’ye de “Bugün Aslında Dündü” şeklinde çevrilmiştir. İngilizce altyazılı filmler listesinde romantik bir yapım olması nedeniyle de dikkat çeken bu yapımda Bill Murray’ın oyunculuğu da tam puan almıştır.

Filmde, bir hava durumu spikerinin Kunduz Günü Festivali’ndeki maceraları anlatılıyor. Bir süre sonra sürekli aynı günü yaşamak zorunda kalan spiker, bu döngüden kurtulamayınca durumu kendi lehine çevirmeye çalışıyor. Groundhog Day de tıpkı diğer yapımlar gibi en başarılı İngilizce altyazılı filmler arasında yer almaktadır.

Film, İngilizce kelime ve cümle bilgisinin geliştirilmesi açısından mutlaka listeye eklenmelidir. İngilizce altyazılı filmler listenize siz de bu klasikleşmiş yapımı ekleyebilirsiniz.

Jumanji – 1995

İngilizce altyazılı filmler arasında tüm zamanların en popüler çocuk ve yetişkin filmi olan Jumanji de yer alıyor. Jumanji, İngilizce altyazılı filmler listesinin başarısı ile de en fazla öne çıkan yapımları arasında başı çekiyor. Film, iki küçük çocuğun ailesinin ölümünden sonra bir tahta oyunu bulmasını konu ediniyor. Daha önce hiç görmedikleri bu oyunda her bir adımda başlarına türlü maceralar gelen iki kardeş, daha önce bu oyunu oynayanlarla da birlikte ilerlemeye çalışıyor.

İngilizce altyazılı filmler listesinin kült yapımlarından olan bu filmde de yabancı dilinizi ilerletmenize yardımcı olacak diyaloglar yer almaktadır. Siz de dilerseniz Jumanji’ye bir şans vererek yapımı İngilizce altyazılı filmler listenize ekleyebilirsiniz.

İngilizce Altyazılı Filmler Hangi Platformlardan İzlenir?

İngilizce altyazılı film izle gibi seçenekler ile listedeki tüm yapımlara ulaşmanız mümkündür. Günümüz dünyasında günden güne gelişim gösteren dijital platformlarda da İngilizce altyazılı filmler izleyebilmeniz mümkün olacaktır. İşte, İngilizce altyazılı filmler izleyebileceğiniz başlıca kaliteli ve popüler platformlar:

Netflix

İngilizce altyazılı filmler konusunda ilk akla gelen dijital platform şüphesiz ki Netflix platformudur. Altyazılı filmler bakımından bir hayli zengin olan bu platformda İngilizce altyazılı çizgi film ya da aklınıza gelebilecek diğer tüm türdeki İngilizce yapımları da bulabilirsiniz. İngilizce altyazılı filmler listesinde yer alan tüm tavsiye filmlere de bu platformdan ulaşabilmeniz mümkündür.

Netflix, hem İngilizce hem de diğer dünya dillerindeki pek çok yapımı bünyesinde barındıran bir yapımdır. Platformda dilerseniz İspanyolca ya da Türkçe bir filmi de İngilizce altyazılı olarak izleyebilirsiniz. Yalnızca İngilizce altyazılı filmler listesi ile de sınırlı kalmadan platformun zengin film ve dizi listelerinden de faydalanabilirsiniz.

İngilizce altyazılı filmler izleyebilmek adına Netflix üyeliği oluşturabilir ve aylık ücretlendirme ile platforma erişim sağlayabilirsiniz.

BluTV

İngilizce altyazılı filmler açısından zengin olan dijital TV platformlarından biri de Türkiye’de hizmet veren BluTV’dir. BluTV üzerinden de altyazılı olarak film ya da dizi gibi yapımlara ulaşılabilir. Özellikle de Game of Thrones, Friends, Sex and the City ve Westworld gibi kült yapımları bünyesinde barındıran bu platforma da üye olunarak içeriklere ulaşılabilmektedir.

Amazon Prime Video

Ülkemizde yeni yeni keşfedilmeye başlanan bu platform da İngilizce altyazılı filmler konusunda bir hayli zengindir. Platformda hem Amazon yapımı olan hem de diğer yapım şirketlerinden çıkan pek çok içerik bulunmaktadır.

Amazon Prime Video, aylık oldukça cüzi bir ücret karşılığında hizmet vermektedir. Siz de altyazılı yapımlar için bu ucuz ama etkili platformu tercih edebilirsiniz.

Eklenme:

02 Ekim 2022 Pazar 09:29

-
Güncellenme:

27 Ekim 2022 Perşembe 09:42

PAYLAŞ