İngilizce Güzel Sözler – İngilizce’deki Özlü Sözlerin Anlamları ve Yazılışları


İngilizce Güzel Sözler – İngilizce’deki Özlü Sözlerin Anlamları ve Yazılışları

İngilizce güzel sözler, arkadaşlık, aşk ya da motivasyon içeren özlü sözlerden ibarettir. Özellikle de kişisel gelişim konusunda güzel İngilizce sözler sıkça kitaplarda ve sosyal medya kanallarında yer almaktadır. İngilizce güzel sözler, kalıplaşmış cümlelerden oluşup aynı zamanda dilden dile de sıklıkla aktarılan sözler niteliğindedir.

İngilizce en güzel sözler ile ilgili biz de bir derleme yapmak ve sizlere sunmak istedik. Bu kalıplaşmış İngilizce cümleler sayesinde hem kendinizi ifade edebilir hem de klasik cümle yapıları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. İşte, hem sosyal medya kanallarında hem de günlük hayatta kullanabileceğiniz en popüler İngilizce güzel sözler:

İngilizce Güzel Sözler İçin Örnekler

İngilizce güzel sözler için örnekler

En güzel İngilizce sözler listesinde bulunan örnek cümlelerin bir kısmı aşk ya da arkadaşlık ile ilgiliyken bir kısmı da motive edici sözlerdir. İngilizce güzel sözler kısa sosyal medya hikaye paylaşımları için de sıkça tercih edilmektedir. Tıpkı dilimizde de bulunan özlü sözler gibi bu sözlerin de alt metninde anlamlılık ve derinlik aranmaktadır.

Hem İngilizce cümle kurma yetinizi geliştirmenizi sağlayan hem de sizi iyi hissettiren İngilizce güzel sözler listesi:

Everything you can imagine is real.
Hayal edebileceğin her şey gerçektir.
Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow.
Dünden öğren, bugün için yaşa, yarın için umut et.
You must be the change you wish to see in the world.
Dünyada görmek istediğin değişim sen olmalısın.
I cannot teach anybody anything, I can only make them think.
Hiç kimseye bir şey öğretemem, sadece onların düşünmesini sağlayabilirim.
The future depends on what we do in the present.
Gelecek, şimdi ne yaptığımıza bağlıdır.
I will see you in the dark side of the moon.
Seni, ayın karanlık tarafında göreceğim.
Life must go on.
Hayat devam etmeli.
You can do anything, just get up and do it
Sen her şeyi yapabilirsin. Sadece kalk ve yap.

İngilizce Güzel Sözler ile İngilizce Geliştirme Yolları

ingilizce güzel sözler ile ingilizce geliştirmenin yolları

İngilizce güzel sözler sayesinde İngilizce cümle yapısı ve kelime bilginizi geliştirmeniz oldukça mümkündür. Bunun için sevdiğiniz güzel sözler üzerinde çalışarak cümle yapılarını kavrayabilir ve bilmediğiniz yeni kelimeleri not edebilirsiniz.

Bazı kalıplaşmış genel geçer cümleler sayesinde bilmediğiniz yeni kelimeleri de listenize ekleyebilirsiniz. Zaten İngilizce öğrenmenin en önemli adımlarından olan kelime bilginizi de bu sayede önemli bir seviyeye çekmiş olursunuz.

İngilizce güzel sözler listelerinde yer alan özlü sözlerden sizi en iyi şekilde tanımlayan ve kendiniz ile bağdaştırdığınız cümleleri seçebilirsiniz. Hayatınızın mottosu olarak kabul edeceğiniz bu cümleler üzerinde çalışarak yeni cümleler kurmaya çalışabilirsiniz. Bu gibi birkaç kolay adım sayesinde artık siz de karmaşık cümleleri kurmaya başlayabildiğinizi fark edeceksiniz.

Hem sizin için paylaştığımız listede yer alan hem de internet ortamında ya da kitaplarda gördüğünüz özlü sözleri özel defterinize not edebilirsiniz. İngilizce güzel sözler için tuttuğunuz bu defter, daha sonra dönüp baktığınızda size fazlasıyla yardımcı olacaktır.

İngilizce’de “Güzel Sözler” Nasıl Yazılır?

İngilizce'de güzel sözler nasıl yazılır

Güzel sözler İngilizce yazılışında birden fazla farklı alternatife sahiptir. Örneğin “maxim” ya da “motto” sözcükleri Türkçe’de “özlü söz” kelime grubuna denk gelmektedir. Aynı zamanda İngilizce’de yer alan “laconism” sözcüğü de yine özlü söz anlamına gelen bir kelimedir. İngilizce, özlü ya da güzel söz kelimelerinin karşılıkları bakımından oldukça zengin bir dildir.

Tüm bunların yanı sıra “terse” sözcüğü de kısa ya da özlü söz anlamına gelmektedir. Elbette hangi sözcüğün metin içerisinde hangi anlamla kullanılacağına da metnin gidişatı karar verecektir. Eş anlamlılar bakımından zengin bir dil olan İngilizce’de kelime bilgisi üzerine çalışmak bu açıdan önem teşkil etmektedir.

“Epigram” sözcüğü de Türkçe’de “özlü söz kullanma” anlamına gelen kapsayıcı bir sözcüktür. Özellikle de kitapların ilk sayfalarında yer alan özlü sözler için “epigraph” tanımlamasının yapılması söz konusudur. Tüm bu farklı sözcükler İngilizce’de “özlü söz” konusunda anlamına göre kullanılabilen sözcüklere yönelik başlıca örneklerdir.

İngilizce Güzel Sözler Bulunan Başlıca Kaynaklar

İngilizce güzel sözler bakımından zengin olan kaynakların başında hiç şüphesiz ki romanlar ve diğer edebi eserler gelmektedir. Fakat bunun yanı sıra bazı şarkılarda ve filmlerde de sizi etkileyebilen özlü sözler ile karşılaşmanız mümkündür. Biz de sizi en etkileyen özlü sözleri bulabilmeniz için sizlere İngilizce güzel sözler kaynaklarından temel bir seçki sunmak istedik.

İngilizce Güzel Sözler Bulunan Bazı Edebi Eserler

İngilizce güzel sözler bulunan bazı edebi eserler

Söz konusu İngilizce güzel sözler aşk cümleleri ise İngiliz ve Amerikan edebiyatında bu talebinizi karşılayacak pek çok klasik eser bulunuyor. Üstelik bu kült ve klasik edebi eserlerin büyük çoğunluğunun her dil seviyesine uygun sade versiyonları da basılabiliyor. Siz de hem yeni aforizmalar keşfetmek hem de dilinizi geliştirmek istiyorsanız aşağıdaki listeye bir göz atabilirsiniz.

İngilizce Güzel Sözler Bulunan Bazı Albümler

İngilizce güzel sözler bulunan bazı albümler

İngilizce güzel sözler, yalnızca edebi eserlerin sayfalarında aranmamalı sanatın bir diğer kolu olan müziğe de bu konuda bir şans verilmelidir. Öyle ki pek çok yabancı dil eğitmeni de anlamlı sözlere sahip olan parçaların İngilizce öğrenimini kolaylaştırdığını dile getirmektedir. Bu sayede hem anlamlı ve güzel sözleri not edebilir hem de İngilizce dinleyip anlama yetinizi geliştirmiş olabilirsiniz.

Aşağıdaki albümler de tüm zamanların en başarılı ve şiirsel parçalarını barındıran kült albümlerdir.

İngilizce Güzel Sözler Bulunan Bazı Filmler

İngilizce güzel sözler açısından zengin olan filmler de sizi etkilemeye yetecektir. Filmleri altyazı seçeneğini İngilizce yaparak izlemeniz durumunda da yabancı dilinizi geliştirmeniz mümkün olacaktır. İngilizce öğrenirken alacağınız eğitimin haricinde filmleri ve dizileri de zamanla altyazılı ya da direkt orijinal dilinde izlemeniz tavsiye edilmektedir.

Aşağıda listelenmiş olan filmlerin her biri de özlü sözler bakımından zengin kült yapımlardır.

Eklenme:

10 Ekim 2022 Pazartesi 15:00

-
Güncellenme:

15 Ekim 2022 Cumartesi 18:42

PAYLAŞ