İngilizce İsimler – İngilizce’deki En Sık Kullanılan İsimler


İngilizce İsimler – İngilizce’deki En Sık Kullanılan İsimler

İngilizce isimler, kadın ve erkek isimleri olarak İngiltere dışına çıkıp Amerika ve Avrupa kıtalarına da yayılmıştır. İngilizce isimler konusu denildiğinde akla ilk olarak grammar konusu olan “noun” kelimesi gelmektedir. Fakat bu yazımızda bahsi geçen İngilizce’de sık kullanılan kadın ve erkek isimleridir.

İngilizce isimler okunuşu itibariyle diğer tüm kelimeler gibi farklılıklar göstermektedir. Bu yüzden İngilizce bir isme sahip olan birine seslenmeden evvel adının okunuşunu da öğrenmeniz faydalı olacaktır. İşte, İngilizce’de en sık kullanılan isimlere başlıca örnekler:

En Sık Kullanılan İngilizce İsimler

En Sık Kullanılan İngilizce İsimler

İngilizce dersi alırken farklı bir role bürünmeniz ve kendinizi İngiliz gibi tanıtmanız gerekebilir. Böyle bir durumda sizin de kendinize en uygun ismi seçmeniz gerekecektir. Bunun yanı sıra İngiltere ya da Amerika’da bir hayat sürmek için de o coğrafyalarda en sık kullanılan isimlerin öğrenilmesi faydalı olabilir.

İngilizce’de en sık tercih edilen isimler zamanla farklılık gösterse de aslında geçmişten günümüze dek uzanan bazı popüler isimler bulunmaktadır. Bu isimleri biz de sizler için kadın ve erkek kategorilerinde derlemek istedik.

İngilizce’de En Sık Kullanılan Kadın İsimleri

İngilizce’de En Sık Kullanılan Kadın İsimleri

İngilizce isimler kadın adları kategorisinde pek çoğunuzun aşina olduğu isimler yer almaktadır. Öyle ki bu listedeki isimlerin büyük çoğunluğu son 100 yılda dahi popülerliğini kaybetmemiş isimlerdir.

İngilizce’de En Sık Kullanılan Erkek İsimleri

İngilizce’de En Sık Kullanılan Erkek İsimleri

İngilizce isimler erkek kategorisinde de dünyaca ünlü kişilerin isimlerinden örnekler yer almaktadır. Pek çoğuna dizi ya da filmlerden aşina olduğumuz bu isimler hem İngiltere hem de Amerika’da sıkça tercih edilmektedir.

İngilizce İsimler ve Anlamları

İngilizce İsimler ve Anlamları

İngilizce’de bazı isimlerin özel anlamları da bulunmaktadır. Bu isimlerin bir kısmı mitolojik anlam taşırken bazıları ise dini anlamlara sahiptir. İşte, dikkatinizi çekecek popüler bazı isimlerin anlamları:

İngilizce’de Sıklıkla Kullanılan Soyadları

İngilizce'de sıklıkla kullanılan soyadları

İngilizce isimler konusunda ön plana çıkan bir diğer kategori de en fazla kullanılan soyadlarıdır. İşte, İngilizce isimler kategorisinde yer alan başlıca popüler soyadları listesi:

İngilizce’de İsim Nasıl Sorulur?

İngilizce isimler konusunda bir yabancı ile tanıştığınızda ona adını nasıl soracağınızı da bilmenizde fayda var. Bunun için en temel seviyede olan şu soru kalıbını kullanmanız önerilir.

What is your name?
Adın nedir?
My name is Jessica
Benim adım Jessica
What is his name?
Onun adı nedir?
His name is James
Onun adı James
Eklenme:

14 Ekim 2022 Cuma 09:00

-
Güncellenme:

15 Ekim 2022 Cumartesi 18:33

PAYLAŞ