İngilizce Nasıl Geliştirilir?


İngilizce Nasıl Geliştirilir?

İngilizce nasıl geliştirilir sorusu birçok insan tarafından merak edilmektedir. Dilinizi geliştirmeniz mümkündür ve listedekileri yapabilirsiniz.

Bugün yaşları 45-50 yaşlarında olan insanlardan İngilizce öğrenmenin ne kadar zor olduğunu duyuyorsunuzdur. Bu kişiler sizin anne- babanız, öğretmenleriniz olabilir. Onlar, sizin yaşlarınızdayken dil öğrenebilmek için, yüksek ücretlerle kur satın almak zorundaydılar.

Üstelik dersleri sadece haftanın belirli günlerinde alma imkanları vardı. O günün kuşağının, ingilizce nasıl geliştirilir sorusuna verebileceği geniş açılı bir cevabı yoktu. Tek bildikleri kurslar ve kütüphanelerden ödünç alabilecekleri İngilizce farklı seviyelerde hikaye kitaplarıydı.

Ancak bugünün dünyasında, internet ve gelişmiş televizyonculuk anlayışıyla İngilizce yayın yapan çok sayıda televizyon ve internet sitesi programı bulunmaktadır. Bugün ingilizce nasıl geliştirilir sorunun yanıtı kolay, çünkü dil her yerdedir. Sadece yapmanız gereken her gün en az 20 dakikanızı ayırmanızdır, yani her gün kulağınız İngilizce duymalıdır. Bu şekilde ancak kulağınız terbiye olacaktır.

İngilizce nasıl geliştirilir sorusunun cevabı, çok yönlü olarak yapacağınız egzersizlerle geliştirilir olacaktır. Okuyarak, sesli hikayeler ve müzik dinleyerek, yazarak, bulmaca çözerek, konuşma egzersizleriyle yoğrularak İngilizcenizi geliştireceksiniz.

İngilizce Yayınlar Okuyun

İngilizce Yayınlar Okuyun

Gündemi İngilizce olarak takip edin. Okuma alışkanlığı edinmeniz, gündemi İngilizce okuyarak takip etmeniz, ingilizce nasıl geliştirilir için gündemdeki kelimeleri sıklıkla görmenize ve aklınızda kalmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca yeni gördüğünüz, aklınızda kalan kelimeleri postitlere yazıp, duvara asmanız durumunda; kelimelerin aklınızda kalmasını kolaylaştırmış olursunuz.

Örneğin; salgın ve hastalıklarla ilgili kelimeleri sarı renkli postitlere, çevre ile ilgili olan kelimeleri yeşil, fiil ve eylemlerle ilgili olanları pembe renkli postitlere yazarsanız, kafanızda ayrışmanın kolaylaştığını ve kelimelerin de daha kolay hatırlandığını göreceksiniz.

Kelimeleri buzdolabının üzerine mıknatısla iliştirebilirsiniz, oturma odanıza yaptıracağınız mantar panoya pinlerle iliştirebilirsiniz. gutenberg.org sitesi, çok sayıda İngilizce e-kitap sunan sitelerden bir tanesidir.

İngilizce Dinleyin

İngilizce Nasıl Geliştirilir Olarak İngilizce Dinleyin

Özellikle büyükşehir insanlarının her gün 2-3 saati toplu taşımalarda geçmektedir. Bu zorunlu ve sıkıcı rutini, kendiniz için fırsata çevirebilirsiniz. İnternette cep telefonunuza indirebileceğiniz çok fazla sayıda sesli kitap sitesi bulunmaktadır. Hatta bu uygulamalardan çoğu da ücretsizdir.

İngilizce nasıl geliştirilir sorusuna verilecek ilk cevap, elbette dinleyerek geliştirilir olacaktır. Dinlediğiniz sesli kitapları ilk başta büyük olasılıkla anlamayacaksınız, hatta kelimeleri ve seviyenize bağlı olarak cümleleri anlamanız 6 ay- 1,5 yıl gibi bir süre alacaktır.

Ancak uzun süreli dinlemelerde, yavaş yavaş kelimeleri ayırmaya ve gittikçe de cümleler halinde anlamaya başlayacaksınız. Dinlemek sizin telaffuz etme becerinizin de artmasına yardımcı olacaktır.

onlinenewspapers.com çok sayıda uluslararası ve İngilizce gazeteye ulaşabileceğiniz sitedir.

gutenberg.org ücretsiz e-kitap okuyabileceğiniz bir sitedir. Busuu, Beelinguapp, Audio boks, ingilizce nasıl geliştirilir için Google Play Store üzerinden cep telefonlarınıza indirebileceğiniz, sesli kitap dinleyebileceğiniz sitelerden bazılarıdır. İnternetten BBC extra 4, farklı ve gündemdeki konuları ele alan yayınlar yapan bir site. Burada yaklaşık 5 dakika- 1 saat uzunluğunda dinletiler bulmanız mümkündür.

Müzik Dinleyerek İngilizce Nasıl Geliştirilir?

Müzik dinleyerej ingilizce nasıl geliştirilir

Müzik dinlemek, dil öğrenmenin en eğlenceli kısmıdır. Asla sıkılmazsınız. Telaffuz etme yeteneğiniz hızla gelişir, kelime bilginiz artar. Ve siz, bu ilerlemenizin farkına bile varmazsınız. Müzik dinlemek, hem kelimelere karşı kulak aşinalığı kazandırırken, ülke müzik türünü ve kültürde önemli bir yer tutan ülke ezgilerini de öğrenmiş olursunuz.

İngilizce nasıl geliştirilir için dinlerken, şarkı sözlerini not almaya çalışın. Daha sonra, şarkının sözlerini internetten bulun ve kendi yazdıklarınız ile karşılaştırın.

Televizyon Kanallarını İzleyin

Televizyon Kanallarını İzleyin

Günümüzde gençler İngilizce nasıl geliştirilir olarak öğrenme kanalları açısından gerçekten çok şanslılar. Çok sayıda İngilizce dilinde televizyon kanalı var. İlgi ve hobilerinize göre İngilizce dille yayın yapan kanal bulmanız oldukça kolay. Uydu yayınları var, şifreli yayınlar var, internetten istediğiniz televizyonu izleyebilirsiniz.

Yayınları kaydedip, sonradan izlemenize imkan veren televizyonlar da var. Önerimiz, İngilizce nasıl geliştirilir için sevdiğiniz veya izlemeyi çok arzu ettiğiniz bir alt yazılı filmler izleyip, sonradan altyazısız olarak izlemeniz ve anlamaya çalışmanızdır.

İngilizce nasıl geliştirilir derseniz, altyazı ile dizi izlemenizin size çok faydalı olacağını söyleyebiliriz. Hatta internetten izlerseniz, konuşma hızını ayarlar kısmından, yavaşlatma olanağınız da bulunmaktadır. Altyazıları kendiniz de okumaya çalışırsanız, dili konuşma yeteneğiniz artacaktır.

İnternetten İngilizce Dersleri Takip Ediniz

İnternetten İngilizce Dersleri Takip Ediniz

Günümüzde internetten çok sayıda gramer dersleri, okuma- anlama becerinizi geliştirecek dersleri takip etmeniz mümkündür. İngilizce nasıl geliştirilir konusunda gramer dersleri çok önemli bir yer tutmaktadır. Gramer ve kelime bilgisini yeteri kadar bilmeniz, ilk başta gündelik hayatta kullanabileceğiniz cümleleri çok çabuk kavramanıza yardımcı olacaktır. Kolaydan zora doğru cümle kurma beceriniz, grameri iyi öğrenmenizle mümkündür.

Eklenme:

10 Ekim 2022 Pazartesi 13:16

-
Güncellenme:

15 Ekim 2022 Cumartesi 18:18

PAYLAŞ