Taurus Hangi Burç / Taurus Burcu Özellikleri Nelerdir


Taurus Hangi Burç / Taurus Burcu Özellikleri Nelerdir

Taurus hangi burç grubunda girdiğini, hangi özellikleri barındırdığını, elementi, grubu, hangi burçlar ile uyumlu olduğunu bu listede öğrenebilirsiniz.

Kimi çevreler Astrolojiyi bir bilim dalı olarak görmese de haber sayfalarını gezerken karşımıza çıkan manşetlerden Merkür Retrosu’na çoğunlukla takılıp kalıyor hatta kimi zaman günümüzü buna göre planlıyoruz. Gezegen hareketlilikleri hangi burcu ne kadar etkiliyor, merak ediyoruz.

Kabul edilse de edilmese de sonsuz evrenin bize anlatacak çok daha fazla hikayesi olduğu kesin. Bu hikayeler öylesine zengin ki kendi burcumuzu ve bugün bizi nelerin beklediğini bir çoğumuz merak ediyoruz. İçerik bu kadar zenginken elbette İngilizce öğrenimi sırasında bir tema olarak Astroloji geniş bir imkan sunuyor.

Peki 12 burç arasından Taurus hangi burç ve Taurus burcu özellikleri nelerdir öğrenmek ister misiniz? Gelin, birlikte Taurus hangi burç özelliklerini taşıyor, göz atalım.

Taurus Burcu Elementi

Doğa ananın barındırdığı elementlerden ateş, su, toprak ve hava… Elbette bu elementler burçların da dahil olduğu gruplar olarak karşımıza çıkıyor. Taurus hangi gruba ait görünüyorsa o grup Taurus burcunun elementi olarak da gösterilir. Taurus burcu elementi topraktır.

Taurus Burcu Grubu

Her burç birer grup içinde yer almaktadır. Bu gruplar;

Peki Taurus hangi burç grubuna dahildir? Aries burcu sabit burç grubuna dahildir.

Taurus Burcu Uğurlu Rengi, Sayısı ve Günü

Burçlar, kişilerin karakterini belirlemekte önemli rol edinmişlerdir. Bir kişinin burcu ona şanslı günü, sayısı ve renkleri gibi bilgiler de edindirebilir. Bu durumda Taurus hangi burç günü, uğurlu sayısı ve rengi ile belirtilebilir öğrenelim; Taurus burcu yeşil ve pembe, günleri Pazartesi ve Cuma ve uğurlu sayıları 2,6,9,12,24 tür.

Hangi Gezegen Taurus Burcu Yöneticisidir

Hangi Gezegen Taurus Burcu Yöneticisidir

Her burç bir gezegenin yönetimindedir.  Gezegenlerin hareketi burçların hayatındaki gelişme ve değişimler ile alakalıdır. Örneğin Taurus burç gezegeninin yönetiminde ise gezegen hareketine  göre değişen, gelişen günleri ve haftaları vardır. Taurus burcu Venüs yönetimindedir.

Taurus ile Hangi Burçlar Uyumludur

Şimdiye dek verdiğimiz bilgilerde gördüğünüz element,  sınıf ve gezegen bilgileri doğrultusunda burçların uyumundan bahsetmek mümkündür.  Burçları ve özelliklerini önemseyen bir çok kişi özellikle özel hayatına birini sokmadan önce mesela kişi Taurus burcu ise Taurus Hangi Burç ile uyumludur araştırmasını yapar ve kararını buna göre verir.

Taurus Hangi Burç Tarihleri Arasındaki Burçtur

Taurus burcu 20 Nisan- 20 Mayıs tarihleri arasında yer alır

Taurus Hangi Burç ile Benzerlik Gösterir

Pratik ve sağlam toprakları olan Taurus burcu, emeğin meyvelerini toplayan burçtur. Her zaman sevgi ve güzellikle çevrili olma, maddi dünya ve fiziksel zevklere dönme ihtiyacı hissederler. Peki Taurus hangi burç ile benzer özelliklere sahip?

Peki Taurus burcu hangi gruptadır? Taurus burcu tıpkı Başak ve Oğlak gibi bir toprak burcudur ve olayları temelli, pratik ve gerçekçi bir bakış açısıyla görme yeteneğine sahiptir. Parayı önemserler.

Taurus Burcunun Özellikleri

Taurus Hangi Burç özelliklerine sahiptir bilmek isterseniz; işte cevabı;

Taurus Burcu Kuvvetli Yönleri: Güvenilir, sabırlı, pratik, özverili, sorumlu, istikrarlı

Taurus Burcu Zayıf Yönleri : İnatçı ve sahiplenicidirler. Uzlaşmaktan kaçınırlar

Taurus Burcu Simgesi

Taurus hangi burç simgesiyle gösterilir öğrenmek ister misiniz? İşte Aries burcunun simgesi…

Taurus Burcu Simgesi

Eklenme:

11 Ekim 2022 Salı 11:00

-
Güncellenme:

15 Ekim 2022 Cumartesi 18:24

PAYLAŞ