İngilizce Burçlar ve Özellikleri | Burçların İngilizce İsimleri ve Anlamları


İngilizce Burçlar ve Özellikleri Burçların İngilizce İsimleri ve Anlamları

Dünyanın en önemli bilim dallarından biri olan Astroloji, günümüzde İngilizce burçlar ve özellikleri ile de karşımıza sıklıkla çıkmaktadır. Dünyanın dört bir yanından milyonlarca insan burçların İngilizce isimleri ile araştırma yaparak, günlerini ve hatta aylarını planlıyorlar. İşte, İngilizce burçlar ve özellikleri.

İngilizce Burçlar ve Özellikleri Nelerdir?

Evrensel olarak kabul edilmiş 12 burç bulunmaktadır. Ayrıca burçlar Ateş, Su, Toprak ve Hava olmak üzere 4 farklı element ile ilişkilendirilmiştir. Geçtiğimiz yıl NASA tarafından 13. burç olarak Yılan burcu tanımı yapılmış olsa da günümüz Astroloji yorumlarında 12 burç üzerinden bilgi paylaşılmaktadır. Peki, burçların İngilizce isimleri ve anlamları nelerdir?

Koç Burcu İngilizce Ne Demek? İngilizce Burçlar Listesinde Aries Hangi Burç?

Koç Burcu İngilizce Ne Demek?

21 Mart - 19 Nisan tarihleri arasındaki 'Aries hangi burç' sorusunun karşılığı olarak Koç burcu, Zodiac burç sıralamasında ilk sırada yer alır. Koç burcu Ateş elementi burçlarından biridir. Uğurlu rengi kırmızı olan Koç burcu insanı lider özellikleri taşırken, sabırlı ve aktif bir hayat tarzına sahiptir.

Boğa Burcu İngilizce Ne Demek? İngilizce Burçlar Listesinde Taurus Hangi Burç?

Boğa Burcu İngilizce Ne Demek?

21 Nisan – 20 Mayıs tarihleri arasında doğan kişilerin dahil oldukları Boğa burcu İngilizce diline çevrildiğinde Taurus olarak karşımıza çıkmaktadır. Taurus hangi burç özelliğini taşır diye merak edenler, Türkçede Boğa burcu özelliklerini öğrenmelidirler. Özellikle Boğa burcu erkekleri nazlı, naif ve düşünceli tavırları ile tanınırken; Taurus burç kadınlar üzerinde lider ve yönetici özellikleri ile izlenmektedir. Uğurlu rengi sarı ve tonları olan bu burç Ateş elementi burçları arasındadır.

İkizler Burcu İngilizce Ne Demek? İngilizce Burçlar Listesinde Gemini Hangi Burç?

İkizler Burcu İngilizce Ne Demek?

İngilizce burçlar ve özellikleri listemizin üçüncü sırasındaki İkizler, hava elementi burçlarından biridir. 21 Mayıs – 21 Haziran tarhileri arasında yer alan İkizler burcu enerjik karakteri ile ön plana çıkmaktadır. Zodiac’ın üçüncü burcu olan İkizler burcu İngilizce dilinde Gemini kelimesi ile karşılık bulmaktadır.

Yengeç Burcu İngilizce Ne Demek? İngilizce Burçlar Listesinde Cancer Hangi Burç?

Yengeç burcu İngilizce ne demek?

21 Haziran – 21 Temmuz tarihleri arasındaki, Yengeç burcu İngilizce dilinde Cancer olarak karşılık bulmaktadır. Su burçları arasındaki Yengeçler sevecen, duygusal ve sahiplenici tavırları ile tanınırken, dünyanın en hırslı burçları arasında da yerlerini almaktadırlar.

Aslan Burcu İngilizce Ne Demek? İngilizce Burçlar Listesinde Leo Hangi Burç?

Aslan burcu İngilizce ne demek

Ateş burçları arasındaki Aslan burcu İngilizce dilinde Leo kelimesi ile anlatılmaktadır. 22 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri arasında doğan kişilerin dahil olduğu Aslan burcu fedakarlıkları ile tanınırlar. Cömert ve aynı zamanda kibar kişiliklere sahip olan bu insanlar kolay kolay sinirlenebilmektedir.

Başak Burcu İngilizce Ne Demek? İngilizce Burçlar Listesinde Virgo Hangi Burç?

Başak Burcu İngilizce Ne Demek?

23 Ağustos – 22 Eylül tarihleri arasında doğan kişilerin dahil olduğu Başak burcu bir toprak burcudur. Uğurlu taşı mavi kristal ve mavi safir olan Başak burcu İngilizce dilinde Virgo kelimesi ile temsil edilir. Bilgiye aç olan bu burç insanı ayrıntılara büyük önem verir.

Terazi Burcu İngilizce Ne Demek? İngilizce Burçlar Listesinde Libra Hangi Burç?

Terazi Burcu İngilizce Ne Demek?

23 Eylül – 22 Ekim tarihleri arasında doğmuş kişilerin dahil olduğu Terazi burcu hava burçlarından biridir. Terazi burcu İngilizce dilinde Libra olarak kullanılırken, bu burcun en belirgin özelliği kaya gibi kararlı ve dengeli tavrıdır.

Akrep Burcu İngilizce Ne Demek? İngilizce Burçlar Listesinde Scorpio Hangi Burç?

Akrep Burcu İngilizce Ne Demek?

23 Ekim – 21 Kasım arasında doğan Akrep burcu İngilizce dilinde Scorpio kelimesi ile tanımlanır. Hırslı, azimli ve tuttuğunu koparan Akrep burcu insanları, İngilizce burçlar ve özellikleri konusu dile getirildiğinde en çok sıfat ile tanıtılan kişilerdir. Çok sayıda iyi yönünün yanı sıra oldukça kıskanç tavırları da olan Akrepler dünyanın en zeki burçları arasında da yerini alır.

Yay Burcu İngilizce Ne Demek? İngilizce Burçlar Listesinde Sagittarius Hangi Burç?

Yay burcu ingilizce ne demek?

Takvimler 22 Kasım ile 21 Aralık tarihleri arasında bir günü gösterdiğinde doğmuşsanız, siz bir yay burcusunuz. Düşündüğünü anında söyleyen, asla kin beslemeyen ve bugünü yarına bırakmayan Yay burcu insanları dağınıklığın içinde düzenlidirler. Yay burcu İngilizce dilinde Sagittarius kelimesi ile karşılık bulmaktadır.

Oğlak Burcu İngilizce Ne Demek? İngilizce Burçlar Listesinde Capricorn Hangi Burç?

Oğlak burcu İngilizce ne demek?

Oğlak burcu insanları 22 Aralık – 19 Ocak tarihleri arasında doğmaktadır. Doğum tarihi ya da yükseleni Oğlak olan kişiler Yengeç burcu insanlarla pek anlaşamazlar. Depresyona eğilimli olan Oğlak burcu İngilizce dilinde Capricorn olarak kullanılmaktadır.

Kova Burcu İngilizce Ne Demek? İngilizce Burçlar Listesinde Aquarius Hangi Burç?

Kova burcu İngilizce ne demek

20 Ocak – 18 Şubat tarihleri arasında doğan Kova burcu insanları pozitif tavırları ile sakinliği temsil eder. Sınırsız hayal güçleri ile geleceğe hep umutla bakan Kova burcu İngilizce dilinde Aquarius kelimesi ile karşılık bulur. Mesafeli kişilikleri ile tanına kova burçları İngilizce burçlar ve özellikleri listemizin en keskin sınırları olan kişilerinden biridir.

Balık Burcu İngilizce Ne Demek? İngilizce Burçlar Listesinde Pisces Hangi Burç?

Balık burcu İngilizce ne demek

19 Şubat – 20 Mart tarihleri arasında doğan balık burcu özellikleri arasında en belirgini duygusal ve nazlı tavırlarıdır. Balık burcu İngilizce dilinde Pisces kelimesi ile karşılık bulurken, burçların İngilizce isimleri listesinde İngilizcesi en sık karıştırılanlar arasında yer almaktadır.

İngilizce Burçlar ve Özellikleri ile İlgili Temel Kavramlar

İngilizce burçlar ve özellikleri konusunda sohbet ederken bazı temel kavramları kullanmak gerekebilir. İşte, İngilizce burçlar konu anlatımı sırasında kullanılan en temel kelimeler:

Lucky Gemstones:
Uğurlu Taşı
Ruler Planet:
Yönetici Gezegen
Birth Date:
Doğum Tarihi
The Fire Signs:
Ateş Elementi
The Earth Signs:
Toprak Elementi
The Air Signs:
Hava Elementi
The Water Signs:
Su Elementi
Zodiac Zone:
Burç Kuşağı
Planets:
Gezegenler

İngilizce Burçlar ve Özellikleri İçin Kullanılan İngilizce Olumlu Sıfatlar

Passionate:
Hırslı
Extraverted:
Dışa Dönük
Confident:
Kendinden Emin
Self-Confident:
Özgüvenli
Energetic:
Enerjik
Calm:
Sakin
Patient:
Sabırlı
Social:
Sosyal
Enthusiastic:
Hevesli, İstekli
Realistic:
Gerçekçi
Altruistic:
Fedakar

İngilizce Burçlar ve Özellikleri İçin Kullanılan İngilizce Olumsuz Sıfatlar

Short-tempered:
Çabuk Sinirlenen
Stressed:
Stresli
Aggressive:
Agresif
Jealous:
Kıskanç
Kibirli:
Consequential
Eklenme:

13 Ekim 2022 Perşembe 18:00

-
Güncellenme:

15 Ekim 2022 Cumartesi 18:37

PAYLAŞ